2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård och Fönsterputs KTH
Beskrivning: KTH med sina olika campus är i behov att upphandla ett ramavtal gällande lokalvård av studie- och utbildningslokaler. Uppdraget omfattar även fönsterputs utvändigt och invändigt.
Intern identifierare: V-2023-0648
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del