48758-2024 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Snöutlastning, snötippar & halkbekämpning med lastbil
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöutlastning, snötippar & halkbekämpning med lastbil
BeskrivningVinterväghållning snöutlastning, snötippar samt halkbekämpning lastbil. Uppdraget avser halkbekämpning gata med lastbil, påfyllning av materialdepåer, snöutlastning med snöslunga samt skötsel av snötippar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87824:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten