2. Förfarande
Förfarande
Titel: Betaltjänst med kortinlösen för online-biljettförsäljning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en betaltjänst för online-betalning med kort av biljetter och återköp i Mälardalstrafiks biljett- och försäljningslösning för mobilapplikation och webb. Efterfrågade betalsätt är Visa, Mastercard och Apple Pay.
Intern identifierare: 152-2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000