487639-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Solna stad - Ombyggnad av del av Gränsgatan inklusive ny korsning med Hagbyvägen.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSolna stad - Ombyggnad av del av Gränsgatan inklusive ny korsning med Hagbyvägen.
BeskrivningSolna stad - Ombyggnad av del av Gränsgatan inklusive ny korsning med Hagbyvägen.
Intern identifierareKS/2025:327
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMall Entreprenad AB 04 - AMA AF 21 (Solna) (1)
Beskrivning.
Intern identifierare1916234-0
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEntreprenad
Intern identifierare1916235-1