See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diskdesinfektorer till Steriltekniska enheten vid Centralsjukhuset i Karlstad
Beskrivning: Upphandlingen avser återinvestering av 3 st diskdesinfektorer och 3 st kabinettdiskdesdinfektorer samt option på underhållsavtal efter garantitidens utgång.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121060:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien