Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem Socialtjänsten
Referensnummer: KS/2022:00171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett verksamhetssystem som följer de lagrum som berörda verksamheter inom Botkyrka kommun ansvarar för att följa och därmed vara ett stöd för användaren i de processer de arbetar i.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 125 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48517000 IT-programvara, 48810000 Informationssystem, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen