487717-2021 - ResultatSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledare & Tekniska konsulter till regionnätsprojekt Umeå Energi
Referensnummer: EN-2021-0088-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delad upphandling av Byggledare & Tekniska konsulter till Regionnätsprojekten i Umeå med omnejd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konsulter Byggledare Regionnätsprojekt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontrakt över regionnätsprojektens löptid med en volym av Byggledare 12 kV 1960h, Byggledare 170 kV 3840h, Byggledare Station 11520h, Teknisk konsult Transformator & Reaktor 1600h, Teknisk Konsult Ställverk/Kontrollanläggning 1200h, Teknisk Konsult Mark & Bygg 2400h och Teknisk Konsult Specialist Ledningar 4800h
Teknik konsult Transormator/Reaktor
Del nr: 2
Teknik konsult Ställverk/Kontrollanläggning
Del nr: 3
Teknisk Konsult Mark & Bygg
Del nr: 4
Teknisk Konsult Ledningar Regionnät (45/175 Kv)
Del nr: 5