Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI skriftlig marknadsundersökning för Presentkoder
Referensnummer: SLSO 20-2126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSOs uppdrag är att utveckla och bedriva hälso- och sjukvård över hela Stockholms län. Det finns cirka 11 700 anställda vid 700 enheter och SLSO omsätter cirka 12 miljarder SEK per år. 2020 har varit ett tungt år för personalen med anledning av Covid-19. Ledningen vill därför ge de anställda lite uppmuntran till jul, genom att utnyttja den undantagsregel avseende gåvor till personalen som finns just i år, där belopp upp till 1 000 SEK inklusive moms är skattefria.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79310000 Marknadsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen