Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Uppgradering IFS från version 9 till 10
Referensnummer: UE-2021-0430-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänser Uppgradering IFS från version 9 till 10
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Projektledning uppgradering av IFS från version 9 till 10
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lösningstjänst uppgradering av IFS från version 9 till 10
Del nr: 2