487738-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: IT-tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datacenter dricksvattenverken, Kungsängsverket och biogasen
Referensnummer: UVA-2021-00672
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Datacenter för dricksvattenverken i Gränby och Bäcklösa samt Kungsängsverket och biogasanläggningen.