487784-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – DiKu – DP1E2 Förberedande arbeten för Ostkustbanan; Byggvägar och etableringssytor m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDiKu – DP1E2 Förberedande arbeten för Ostkustbanan; Byggvägar och etableringssytor m.m.
BeskrivningByggvägar, etableringssytor m.m.
Intern identifierareKOM-419617
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDiKu – DP1E2 Förberedande arbeten för Ostkustbanan; Byggvägar och etableringssytor m.m.