Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av dagligvaror i webb- och fysisk butik och leverans till anvisad plats
Referensnummer: KS 2020/0393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av köp av dagligvaror i webb- och fysisk butik med leverans till anvisad plats i enlighet med de villkor som framgår av Upphandlingsdokumentet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivning i kommunens upphandlingsverktyg www-eavrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 76 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen