See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elrullstolar 2024
Beskrivning: Elrullstolar (barnelrullstolar, hopfällbar elrullstol, framhjulsdrivna elrullstolar, ståelrullstolar, samt scootrar) till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
Intern identifierare: SLSO 2023-3072
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193121 Motordrivna rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav, samtliga anbudsområden
Beskrivning: Obligatoriska krav, samtliga anbudsområden
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1: Elrullstol med låg sitthöjd, för barn
Beskrivning: ISO 122306. EN 12184 klass B.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2: Elrullstol med enkel sittkomfort, för barn
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Elrullstol med avancerad sittkomfort, för barn
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4: Hopfällbar elrullstol med enkel sittkomfort
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5: Ståelrullstol med avancerad sittkomfort
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6: Elrullstol med avancerad sittkomfort, framhjulsdriven
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 7: Elrullstol med avancerad sittkomfort och låg sitthöjd, framhjulsdriven
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 8: Liten scooter med enkel sittkomfort för begränsad utomhusanvändning
Beskrivning: ISO 122303. EN 12184 klass B.
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 9: Scooter med enkel sittkomfort för begränsad utomhusanvändning
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 10: Scooter med enkel sittkomfort för generell utomhusanvändning
Beskrivning: ISO 122303. EN 12184 klass C.
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 11: Scooter med avancerad sittkomfort för generell utomhusanvändning