See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Borr- och sågutrustning för ortopedisk kirurgi
Beskrivning: Region Värmland upphandlar ett ramavtal avseende borr- och sågutrustning för ortopedisk kirurgi. Upphandlingen är indelad i 4 olika delar baserade på avsett användningsområde och inkluderar såväl utrustning som vanligt förekommande förbrukningsartiklar inom respektive område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utrustning med funktion för att reama, borra och stifta vid större ortopedisk traumakirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83670:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Serviceavtal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utrustning med funktion för att borra och stifta vid mindre ortopedisk traumakirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83670:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utrustning med funktion för att reama, borra och såga vid ortopedisk proteskirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83670:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utrustning med funktion för att såga (pennfattning) vid mindre ortopedisk kirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83670:Lot:4