487989-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljömöbler och miljöbelysning
Referensnummer: LD18/03993
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljömöbler avseende möbler och belysning till t.ex. konferensrum, utbildningslokaler, personalutrymmen, entréer, väntrum, vårdrum och dagrum m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31524000 Tak- och väggarmatur, 39100000 Möbler, 39200000 Inredning, 79931000 Inredningstjänster, 39153000 Konferensmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen