See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kantkvistning med helikopter
Beskrivning: Skellefteå Kraft har för avsikt att upphandla tjänst för kantkvistning med kvistsåg av ledningsgator med helikopter. Totalt handlar det om ca 120 mil kantkvistning fördelat över hela avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96085:Lot:1