488112-2021 - ResultatSverige-Sundsvall: Asbestsaneringsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal saneringsarbeten
Referensnummer: UH-2020-119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262660 Asbestsaneringsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende saneringsarbeten bestående av tre olika avtalsområden:
- AO1: Besiktning, avfuktning och utredning
- AO2: Bygg- och flyttstädning samt risksanering
- AO3: Sanering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
AO1 Besiktning, avfuktning och utredning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262660 Asbestsaneringsarbete, 90900000 Städning och renhållning, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AO2 Bygg- och flyttstädning samt risksanering
Del nr: 2
AO3 Sanering
Del nr: 3