488155-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsprodukter och instrument
Referensnummer: DNRGS180149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att upphandla sjukvårdsprodukter och instrument. Exempel på produkter som ingår i denna upphandling: instrument av operation- och avdelningskvalité, instrument för en- och flergångsbruk. förbrukningsartiklar till specifika verksamheter, allmänna förbrukningsprodukter av engångskvalité och PEF mätare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33641200 Övriga medel för gynekologiskt bruk, 33641300 Könshormoner och modulatorer som verkar på könsorganen, 33641400 Preventivmedel, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen