Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster VS
Referensnummer: KS 2023/151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för Hantverkstjänster VS.
Ängelholms kommun, AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50232100 Underhåll av gatubelysning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för hantverkstjänster inom VS