488213-2019 - ResultatSverige-Örebro: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieutrustning och kemikalier till skolan
Referensnummer: Ks 895/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Laboratorieutrustning och kemikalier för leverans till upphandlande myndighet, Örebro kommun. Upphandlingen omfattar laboratorieutrustning och kemikalier till grund- och gymnasieskolan
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på laboratorieutrustning och kemikalier för leverans till Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.Upphandlingens omfattning
Denna upphandling avser ramavtal avseende laboratorieutrustning och kemikalier för successiva avrop.
Den beräknade volymen baseras på inköpsstatistik från 2018 och uppgår till ca 700 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Ks 895/2019
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14700000 Basmetaller, 24000000 Kemiska produkter, 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 38510000 Mikroskop, 39162000 Skolutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen