488228-2018 - ResultatSverige-Umeå: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FLIM microscope and a confocal laser scanning microscope
Referensnummer: FS 2.1.2-1397-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett konfokal laser mikroskop och FLIM mikroskop enligt upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av två mikroskop med option enligt upphandlingsdokumenten