Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av funktionsserviceavtal med periodisk tillsyn samt reparationer/underhåll och mindre ombyggnader av hissar, lyftanordningar och maskindrivna portar.
Referensnummer: 17/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ett funktionsserviceavtal som avser periodisk tillsyn av hissar och lyftanordningar samt mindre reparation och underhåll. Jourverksamhet och beredskap 24 timmar/dygn.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen