Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Arbetsgivar-, intresse- och medlemsorganisation
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokument- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 20/00115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
SKR inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan i SKR:s upphandling av dokument- och ärendehanteringssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen