488254-2022 - ÄndringSverige-Skärhamn: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Arkitektteam
Referensnummer: 2022-012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att täcka kommunens behov av arkitektteam som innefattar kategorierna byggnadsarkitekt, inredningsarkitekt, certifierad tillgänglighetssakkunnig, hållbarhetskonsult, byggnadsingenjör, storkökskonsult.