488355-2020 - ResultatSverige-GÄVLE: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar - Komfortrullstolar, uteunderreden och sittvagnar
Referensnummer: RS 2019/396
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla manuella rullstolar gällande komfortrullstol, uteunderreden och sittvagnar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193120 Rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen