Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Markanläggningsarbeten 2021
Referensnummer: FB 2020/1703
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar markanläggningsarbeten inom AB Familjebostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 160 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden omfattar markanläggningsarbeten inom AB Familjebostäder.