488397-2019 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudskydd, Strumppådragare och Griptänger
Referensnummer: RS 2018-04444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel - EA12 - EA13 - EA14 - EA15 - EA16 - EA26 - EA27 - UB07
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser upphandling av Huvudskydd, Strumppådragare och Griptänger
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen