488399-2017 - ResultatSverige-Motala: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård.
Referensnummer: UH-2017-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvåd och tillsyn av gemensamma utrymmen i Beställarens fastighetsbestånd, så som trapphus, hissar, korridorer och toaletter, samt städning av kontorslokaler/personallokaler med tillhörande utrymmen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A Centrum.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område B Charlottenborg.
Del nr: 2
Område C Ekön.
Del nr: 3
Område D Väster.
Del nr: 4
Omåde E Yttre.
Del nr: 5