Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mammografistativ 2023
Referensnummer: 23-IU-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av 5st Mammografistativ för screening och klinisk mammografi. 2 st stativ monteras i mobila vagnar och de övriga 3st på Sundsvalls sjukhus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111650 Mammografiapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen