488424-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skillingaryd: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Socialsekreterare
Referensnummer: Uh 2022/015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanningstjänster Socialsekreterare för kommunerna Vaggeryd, Värnamo och Gnosjö
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gemensam upphandling för Vaggeryds kommun, Gnosjö kommun och Värnamo kommun gällande bemanningstjänster Socialsekreterare.
Uppskattad värde totalt för samtliga kommuner som deltar i upphandlingen är ca 15 000 000 kr exkl.moms.
Takvärde, dvs. det högsta takvolym som kan komma att avropas är totalt 20 000 000 kr exkl. moms.