488434-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, krukväxter och blomsterarrangemang
Referensnummer: STK-2020-1060
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar köp av blommor, blomsterbuketter, snittblommor, blomsterarrangemang, blomsterdekorationer, krukor, krukväxter och kort via Malmö stads e-handelssystem, telefon och i leverantörens fysiska butik om sådan finns. Köp kan ske för t.ex. uppvakning vid födelsedagar, pensionsavgångar och kondoleanser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen