See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glukosteststickor
Beskrivning: Region Värmland upphandlar glukosteststickor, både avseende blodglukos och blodketoner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teststicka för blodglukosmätning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102954:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33615000 Diabetesmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Teststicka för mätning av blodketoner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102954:Lot:2