2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elupphandling 2023 - Leveranser av fysisk el med möjlighet till prissäkring
Beskrivning: Aktiebolaget Ystadbostäder, org.nr. 556073–8857, nedan Beställaren. Beställaren, inbjuder Er att lämna anbud på fysiska elleveranser med möjlighet till finansiell prissäkring. År 2025 skall följande organisationer ges möjlighet att ansluta till elavtalet: Ystad Kommun, org.nr. 212000–118,1cirka 2 140 MWh Ystad Hamn Logistik Aktiebolag, org.nr: 556008–2652, cirka 6 100 MWh Ystads Teateraktiebolag, org.nr. 556001–2576, cirka 1 000 MWh
Föregående meddelande: 546880-2023
Intern identifierare: 23/93
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000