488568-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Datahantering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Archipelago Access, Market dialogue
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72322000 Datahantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till marknadsdialog. OBS att detta bara är en inbjudan till presentation av er idé/förslag till digital lösning som sker under en dag i Stockholm. Se inbjudan.
Du anmäler intresse att delta direkt på mail till:
ulrika.palmblad-wennergren@skargardsstiftelsen.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219000 Diverse programvara för nätverk, 48614000 Datainsamlingssystem, 48810000 Informationssystem, 72222300 IT-tjänster, 72226000 Konsulttjänster för leveranskontroll av systemprogram, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen