Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering av beställarnas fastighetsbestånd
Referensnummer: UH-2019-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjöbostäder och Vidingehem som är två av Växjö kommun ägda fastighetsbolag med både lägenheter och lokaler upphandlar gemensamt skadedjurssanering och förebyggande skadedjurssäkring med option att avropa fågelsäkring, av fastighetsbeståndet.
För mer detaljerad information hänvisas till dokumentationen tillhörande denna upphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Växjöbostäder skadesjurssanering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen