488635-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Nytt ramavtal Expertstödstjänster inom materialteknik inklusive driv- och smörjmedelsanalyser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNytt ramavtal Expertstödstjänster inom materialteknik inklusive driv- och smörjmedelsanalyser
BeskrivningEtt nytt ramavtal för expertstödstjänster inom materialteknik, inklusive driv- och smörjmedelsanalyser.
Intern identifierare23FMVU10603
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningEtt nytt ramavtal (3 år +2+2) behövs för expertstödstjänster, inklusive drivmedelsanalyser som både FM och FMV kan avropa ifrån. Det nya ramavtalet behöver vara giltigt från och med 17 juni år 2024.
Intern identifierareNytt ramavtal Expertstödstjänster inom materialteknik inklusive driv- och smörjmedelsanalyser