48864-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medierådgivning och medieköp
Referensnummer: UH-2021-282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Medierådgivning och Medieköp för Skellefteå kommun, Skellefteåbuss AB, Skellefteå City Airport AB och Skellefteå Kulturhus AB.
Leveranören ska ha funktionen som strategisk och taktisk mediebyrå
Leverans av Medierådgivning och Medieköp för uttag vid behov under avtalstiden.
Frågor kommer att svaras på tidigast från den 17 augusti 2021
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79341000 Reklam, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Värdet på upphandlingen uppgår till ca 2 miljoner kronor per år. Vi garanterar dock inga volymer.