488658-2022 - ÄndringSverige-Visby: Tjänster avseende vattenföroreningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenanalyser
Referensnummer: RS 2022/1054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar vattenanalyser på området dricksvatten, avlopp samt lakvatten från deponi och avfallshantering.