Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss - Dokument- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 23/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför upphandling av dokument- och ärendehanteringssystem till Vårgårda kommun och Herrljunga kommun bjuds intressenter in att komma in med synpunkter på bifogat utkast till upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inför upphandling av dokument- och ärendehanteringssystem till Vårgårda kommun och Herrljunga
kommun (kommunerna) bjuda in intressenter att komma in med synpunkter på bifogat utkast till
upphandlingsdokument.