488721-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Motorfordon för särskilda syften
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kombispolbil
Referensnummer: 21/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en ny kombispolbil för eget bruk.
Inledning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en ny Kombispolbil för egen verksamhet.
Anbud ska lämnas på komplett bil med påbyggnad. Den ska vara funktionell och trafikduglig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen