Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färskt bröd
Referensnummer: ÅB 21.011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av färskt bröd till Eskilstuna kommunens avropande enheter. Vänligen se upphandlingsdokument och sortimentspecifikation för mer detaljer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen