Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av underjordsbehållare för hushållsavfall
Referensnummer: SBB2019-758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511000 Sophämtning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tömning av underjordsbehållare för hushållsavfall i Lindesberg kommun, med möjlig utökning under avtalsperioden för Hällefors, Ljusnarsberg och Nora kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen