Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsmeddelande - Totalentreprenad i samverkan för till- och ombyggnation av hus 29 på Gävle sjukhus
Referensnummer: x
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsmeddelande - Totalentreprenad i samverkan för till- och ombyggnation av hus 29 på Gävle sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen