488975-2019 - ResultatSverige-ASKERSUND: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning i Askersunds kommun
Referensnummer: 19UPPH94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser snöröjning, halkbekämpning samt anslutande tjänster och varor inom Askersunds kommun.
Projektgenomgång under anbudstiden kommer att ske Klockan 18:00 2019-08-29 på Fredbergavägen 3, Askersund.
Anmälan om deltagande görs på mejl eller telefon till marten.eriksson@askersund.se, 0583-810 44
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen