2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skafferiavtal Gunnarsbyn
Beskrivning: Bodens kommun inbjuder härmed er att lämna anbud på livsmedel i butik (skafferiavtal) till Gunnarsbyn. Anbudsgivaren ska tillhandahålla ett fullständigt butikssortiment och ansvara för distribution, paketering och leverans av konsumentförpackade livsmedel till Gunnarsbyns skola. Uppdraget innefattar anskaffning och lagerhållning av varor, hantering av beställningar samt leverans av varor. Kommunen avser att teckna ett ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: AUN 2024-705
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skafferiavtal Gunnarsbyn