489131-2021 - PlaneringSverige-Lidingö: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request For Information) - Service och reparationer Storköksutrustning
Referensnummer: 21/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling kan föregås av en så kallad RFI, Request For Information.
En RFI är en skriftlig dialogform som innebär att frågor ställs till marknadens aktörer. Det är den upphandlande myndigheten som styr vilken information som efterfrågas. Syftet med denna förfrågan är att ge Lidingö stad en fördjupad information om hur marknaden ser på upphandling av efterfrågade varor och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen