See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Filmproduktion
Beskrivning: Ramavtal gällande Filmproduktion
Intern identifierare: IU23-107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar filmtjänster och syftar till att upprätta ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet för kommunen under avtalstiden.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Animation
Beskrivning: Enklare animerade filmer, med syfte att vara informativa, kunskapshöjande, förklarande och pedagogiska.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Drönarfilm
Beskrivning: Kategorin avser filmning med drönare. Vid utförande av uppdrag ska anbudsgivaren även kunna tillhandahålla fotografering om beställaren så önskar.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Film
Beskrivning: Med del 3. Film, avses film som syftar till att i första hand skildra en företeelse.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Konferens och föreläsning
Beskrivning: Kategorin avser filmning av konferenser och föreläsningar.