Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-drift
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal avseende IT-drift och underhåll enligt upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72514000 Drift av dataanläggning, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72610000 Datastöd, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen