Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr- och reglerarbeten
Referensnummer: SVN2021-80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mindre ombyggnationer, mindre nyinstallationer, sedvanliga förebyggande och avhjälpande underhållsarbeten, reparationer samt mindre projekt inom styr & regler.
Fastighetsstyrningen avser huvudsakligen värme, ventilation och kyla.
Upphandlingen avser tjänster såsom konstruktion, projektledning, programmering, installation samt service och provning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71321200 Konstruktion av värmesystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen