489378-2023 - ResultatSverige-Broby: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och stenmaterial
Referensnummer: 2023-00763
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Grus och stenmaterial för både avhämtning och leverans för successiva avrop under avtalstiden .Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun, Bromölla kommun, Hörby kommun och Höörs kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner och bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212300 Bokad och krossad sten, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9